Antitlak Ex Herbis

Směs podporující snížení vysokého krevního tlaku - snižuje srdeční stres.

Normální hodnota krevního tlaku u mladých a zdravých jedinců osciluje kolem hodnoty v mm Hg 120 Systolického na 80 diastolického.

U zdravých osob ovlivňuje hladinu krevního tlaku několik faktorů:

* nejnižší naměříme ráno - nejvyšší večer

* liší se podle pohlaví - muži mají v mládí vyšší tlak než ženy, ve středním věku ( u žen v klimakteriu) se hladiny vyrovnávají a ve stáří mají ženy vyšší tlak než muži ( zdraví jedinci)

* hormony kůry nadledvin - vylučované např. při stresu zvyčují krevní tlak : Adrenalin - zvyšuje Systolický tlak, Noradrenalin - zvyšuje diastolický tlak ( chronický a dlouhodobý stres zvyšuje obvykle hladinu diastolického tlaku - > rizikový faktor)

Celkově o tlaku krve rozhodují následující faktory:

* množství krve

- při objemu pod 5 litrů ( krvácení, chronická dehydratace) dochází k poklesu krevního tlaku

- při zvýšeném objemu krve - např. zadržováním vody v těle (otoky, zvýšená hladina sodíkových iontů ) způsobuje zvýšení krevního tlaku

* cévní odpor - zvýšení cévního odporu zvyšuje krevní tlak

- zúžení cév - zvyšuje odpor a tím i krevní tlak ( zúžení může být dočasné nebo trvalé - způsobené například sklerotizací cév - usazeniny na stěnách např. při vysokém cholesterolu)

- vyšší hustota krve zvyšuje odpor a tím i krevní tlak

- uvolnění resp. rozšíření cév snižuje krevní tlak.

S uvolněním a rozšířením cév tzv. vazodilatací mohou pomoci i léčivé byliny, které tím pomáhají snižovat krevní tlak.

ANTITLAK Ex Herbis je komplexně působící směs léčivých bylin, příznivě ovlivňující kardiovaskulární systém a podporující snížení krevního tlaku.

Složení: Hloh obecný květ s listem, Srdečník Obecný, Bukvice Lékařská, Kopřiva nať, Pýr plazivý , Černý bez plod, Šalvěj lékařská

Hloh obecný

rozšiřuje věnčité tepny, zlepšuje práci srdce a krevní oběh, působí proti sklerotizaci cév, snižuje krevní tlak a zklidňuje ( sekundárně brání zvyšování krevního tlaku mírněním stresu), snižuje otoky (srdeční i ledvinové), působí preventivně mnoha srdečních chorob. Zklidňuje a tlumí srdeční stres a neurozy.

Srdečník obecný

působí sedativně - tlumí srdeční stres, snižuje nezdravě zvýšenou tepovou frekvenci, snižuje krevní tlak a pomáhé předcházet srdeční ischemii. Močopudný efekt znamená , že přispívá ke snížení krevního tlaku i vyloučením nadměrně zadržovaných tekutin

Bukvice lékařská

snižuje krevní tlak, ulevuje při nervové vyčerpanosti, řeší poruchy trávicího ústrojí, pomáhá při zánětech a jsou jí připisovány i účinky kancerostatické. Podporuje látkovou výměnu a vylučování škodlivin z organismu.

Kopřiva

Má široký záběr působení, zde je využíván hlavně vliv kardiotonický, podporuje metabolismus a je močopudná, zlepšuje prokrvení vnitřních orgánů. Pravidelná konzumace snižuje krevní tlak a čistí krev.

Pýr plazivý

Čistí krev, podporuje funkce srdce, obsažený draslíkové ionty působí proti zadržování vody v těle, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a tím působí proti sklerotizaci cév. 

Černý bez plod

působí protánětlivě a mírně snižuje krevní tlak

Šalvěj lékařská

působí antiskleroticky, snižuje otoky (nálev)

POZOR ! - lihový extrakt šalvěje lékařské - ZVYŠUJE krevní tlak !

Tradiční užití: 1 lžíci směsi zalijte 0,3 litrem horké vody a nechte 10 minut louhovat. Užívejte 1 - 3 x denně.
POZOR: Směs působí mírně sedativně, není vhodná při činnostech vyžadujících pozornost. např. řízení auta.

© 2016 - 2018 Rosby Czech s.r.o.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!