Antispasmos Ex Herbis

Směs uvolňující křeče hladkého svalstva - reflux, nadýmání, ulevuje od bolesti způsobené křečemi hladkého svalstva - ulevuje při špatném trávení
Složení: Fenykl plod, Anýz plod, Kopr plod, Koriandr plod
Tradiční užití: 1 lžíci směsi lehce podrťte a zalijte 0,3 litrem horké vody a nechte 10 minut louhovat. Užívejte podle potřeby při potížích s trávením.
TIP: 1 - 2 špetky pomalu rozžvýkejte - silice prostoupí přes sliznici úst do krevního oběhu což zajistí rychlý nástup účinku - např. při křečovité bolesti jícnu při refluxu. 

Hladké svalstvo je jedním ze tří typů svaloviny vyskytující se v lidském těle. Nachází se zejména ve svalových vrstvách stěn orgánů systémů trávicího, dýchacího, močopohlavního či v cévách, dále je roztroušeno v kůži, v duhovce či řasnatém tělese v oku. Je neovladatelné vůlí; jeho kontrakci ovlivňuje vegetativní nervový systém nebo hormonální stimuly (oxytocin, adrenalin, noradrenalin, serotonin).

Antispasmos Ex Herbis je netradiční směs, kterou tvoří plody bylin uvolňující křeče a podporující trávení.

Nejefektivnější a nejrychlejší nástup účinku přichází, pokud cca 1/2 lžičky směsi zvolna a důkladně rozžvýkáte. Tím se uvolní účinné silice, které přes sliznici dutiny ústní přecházejí přímo do krevního oběhu a nastupuje rychlý účinek (několik málo minut) Rychlost nástupu účinku je při tomto způsobu aplikace (například u refluxu) srovnatelná s "Algifenem", léčivem na lékařský předpis. Spasmolytický (křeče uvolňující) účinek se osvědčuje hlavně při akutní bolesti, která nastupuje při refluxu, ledvinových a žlučníkových kolikách, kdy hladké svalstvo reaguje na podráždění bolestivou křečí.


Je nutné ale upozornit, že uvolnění křečí neřeší příčinu obtíží, tu je vždy nutné léčit zvlášť a nejlépe po vyšetření u lékaře, aby se předešlo závažným poškozením, ledvin nebo slinivky které mohou způsobit například vzpříčené kameny v močových resp. žlučových cestách.

Antispasmos Ex Herbis ulevuje i při nadýmání, potížích s trávením a zlepšuje dech. Pro přímou konzumaci ho můžete mít vždy sebou.

Podrcené plody můžete zalít horkou vodou a připravit si nálev, nebo je můžete přidat k čajové směsi na podporu trávení, pro zvýšení komplexního účinku.

Fenykl plod

Je vynikajícím karminativem (zmírňuje plynatost, koliku trávicího traktu a žaludeční nevolnost) a spasmolytikem. Tlumí nadýmání a bolestivé křeče trávicího traktu. Hořká látka FENCHON zlepšuje vylučování trávicích látek a povzbuzuje peristaltiku a tím podporuje trávicí proces.

Podporuje vykašlávání, uvolňuje křeče dýchacího ústrojí.

Anýz plod

Má spasmolytický účinek, ulevuje při dyspepsiích různého původu a při potížích s nadýmáním. Zvyšuje produkci trávicích enzymů a tím zlepšuje trávení , odstraňuje pocit ošklivosti.

Má silné antiseptické účinky, které se uplatní zvláště v trávicím traktu a dýchacích cestách. Zlepšuje dech.

Kopr plod

Působí proti nadýmání, tlumí křečovité bolesti hladkého svalstva, hlavně v trávicím traktu.

Má močopudné účinky a současně desinfikuje močové cesty a trávicí trakt.

Potporuje látkovou výměnu a činnost slinivky.

Ulevuje při pocitech ošklivosti a pomáhá předcházet potížím (zvracení)  způsobených mořskou nemocí, jízdou autem nebo autobusem, nebo neurozou.

Zmírňuje i některé typy bolesti hlavy. Tlumí škytavku.

Snižuje krevní tlak a zlepšuje prokrvení srdečního svalu, působí tak léčebně a preventivně na ischemickou chorobu srdeční

Koriandr plod

Má silné fytocindní (antibiotické a antimikrobiální)  působeni

Zlepšuje trávení, uvolňuje křeče hladkého svalstva, podporuje střevní peristaltiku.

Stimuluje funkci slinivky

Celkově posiluje organismus

Usnadňuje vykašlávání

© 2016 - 2018 Rosby Czech s.r.o.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!