Husté černé mýdlo 3 v 1

Tradiční mýdlo s olivovým olejem, vavřínem a olejem damašské růže, dle starověké receptury ze syrského Aleppa, představuje značka přírodní kosmetiky Planeta Organica, které sbírá recepty ze zlatých pokladnic z celého světa a různých kultur.


Popis výrobce je stručný a výstižný :" Bio mýdlo na vlasy a tělo s olivovým olejem, vavřínem a olejem damašské růže. Tento "gel" se vaří podle starodávné receptury, která se nemění již několik století. Olivový olej má má vysoké hydratační a výživné vlastnosti. Olej vavřínu působí jako ochrana proti agresivním prostředí a je pro pokožku zdrojem vitamínů - vyživuje, zklidňuje, osvěžuje a čistí pleť, působí jako antiseptikum. Šafrán posiluje vlasy, damašská růže přidává jemnou, něžnou vůni a pozvedá náladu."

My se, ale podíváme na jednotlivé složky trochu podrobněji:

BIO Olivový olej , je super pro suchou, přesušenou a jinak choulostivou pokožku. Hodí se i k péči o velmi jemnou pleť našich dětiček. Pokožku změkčí,  vyživí a podpoří její zdravý a mladistvý vzhled.

Drahý a již od starověku vysoce ceněný vavřínový olej používali k péči o pokožku vždy jen vysoce postavené ženy, které si ho mohly dovolit. Má vysoký podíl kyseliny olejové, působící blahodárně na textutru a tonus pokožky.  Vavřínová silice uklidňuje a harmonizuja psychiku, dokonce zmírňuje depresivní stavy. Současně má i desinfekční a antimikrobiální účinky a tak podporuje komplexní očistu těla, kterou oceníte zvláště pokud máte velmi citlivou pleť, se sklonem k různým afekcím a vyrážkám.

Růžový olej z Damascénské růže, další z palety vzácných olejů, který byl ve starověku zasvěcen Venuši, římské bohyni smyslnosti, krásy a lásky. A to jistě i proto, že dává krásu a jeho vůně podporuje smyslnost. Je to přírodní biologický extrakt vyrobený z okvětních lístků růžového keře a řadí se mezi  nejluxusnějších a nejdražších přírodní látky používané v kosmetice. Jeho specifické a příjemné aroma je součástí těch nejkvalitnějších a nejdražších parfémů a pleťových krémů. Vůně je, pro své afrodisiakální účinky, oblíbená pro romantické chvíle

Šafránový olej si prý předepisovala do koupele i egyptská vládkyně Kleopatra, aby si zajistila krásu a neutuchající smyslnost. Je pravda, že první písemné záznamy o jeho pozitivních účincích se datují již do 7  století před n.l. Jsou mu připisovány i účinky afrodisiakální a antiseptické.

Myrtový olej  zklidňuje podrážděnou, zanícenou a ekzematickou pokožku. Je vhodný i při lupence. Hojivé a desinfekční účinky ocení i osoby s přecitlivělou pokožkou se sklonem k podráždění a tvorbě šupin.

Hroznový olej je lehoučký, snadno vstřebává, má vysoký podíl mastných kyselin, aktivně obnovuje strukturu poškozené pokožky a zvešuje i její odolnost.

Heřmánkový olej patří k zázrakům přírodní říše, pro jeho hojivé, zklidňující a antiseptické působení je používán široce v prostředcéch pro jemnou péči o citlivou a podrážděnou pokožku, včetně té dětské.

Potassium oliva, Potassium Laurie - látky, které vznikají při tradičním procesu zmýdelnění KOH. Který zná každý, kdo si zkusil doma mýdlo vyrobit.

Pak jsou přítomny ještě některé pomocné látky:

Sorbitol -  sladidlo získávané obvykle z kukuřice, v kosmetice podporuje strukturu průhledných gelů.

A potravinářské konzervanty: Sodium Benzoate a Potassium Sorbate, které jsou nutné, aby se nám k tomto báječném mýdle nerozmnožiy nežádoucí bakterie.

Pro výrobu jsou použity certifikované organické suroviny.

Textura: Je hustá, průsvitná a gelovitá.

Vůně je jemná, orientální a velmi příjemná, během koupele navozuje příjemné pocity.

Aplikace: malé množství gelu napěňte pomocí mycí houby nebo podobné mycí pomůcky. Gel pění velmi dobře, ale protože neobsahuje syntetické pěnivé látky ( tenzidy) je opravdu nutné ho tzv. rozmydlit. Pak Vám postačí k umytí celého těla a protože vytváří kluzkou vrstvu, lze ho využít i jako alternativu holicího gelu a vzít to ve sprše pěkně z jedné vody tedy z jednoho gelu. Vzhledem k tomu, že je velmi jemný, nedráždí ani intimní partie a tak se není třeba obávat nepříjemných pocitů.

Gel se snadno oplachuje a kůže je po umytí vláčná a hydratovaná. 

Závěrem: vynikající mýdlo pro ženy, které se rády hýčkají. A když víte jak správně mýdlo používat, vydrží Vám 450 ml balení poměrně dlouho.